Дієта П'єра Дюка

1

Будь-яка з нас хоча б один раз сиділа на дієті. А хіба можна отримувати задоволення від життя, відмовляючи собі в улюбленому тістечку або проводячи весь вільний час у фітнес-клубі?

П'єр Дюк, творець популярної дієти, впевнений, що в таких жертви немає необхідності. До речі, дієті, розробленої П'єром Дюканом, слідували багато знаменитостей - Пенелопа Крус, Дженніфер Лопес, Жизель Бундхен і Кейт Міддлтон.

Дієта П'єра Дюка складається з чотирьох послідовних етапів:

Дієта Дюка: Етап 1 - АТАКА

Полягає в швидкій втрати ваги за короткий період (від 2 до 7 днів).

Під час першого етапу ти можеш їсти все, що тобі подобається, вибираючи з 72 білкових продуктів харчування.

• ДОЗВОЛЕНІ ПРОДУКТИ: Нежирні сорти м'яса (телятина, яловичина, конина, за винятком антрекота і філе яловичини), тельбухи, пісна шинка, вся риба без винятку, будь-які морепродукти, птиця (крім качок і гусей), яйця, знежирені молочні продукти.

Обов'язково додай в свій раціон 1,5 ложки вівсяних висівок на день (вони знижують апетит).

Всі продукти можна їсти в будь-якій кількості, разом і окремо. Їх потрібно готувати без жиру, масла. Ти можеш вживати їх без будь-яких обмежень у будь-який час доби. За ці кілька днів ти скинеш від 2 до 6 кг.

Дієта Дюка: Етап 2 - ЧЕРГУВАННЯ

Продовжує процес схуднення до досягнення оптимальної ваги (від 2 до 6 місяців).

Другий етап полягає в чергуванні білкових днів з білково-овочевими. Дій за наступною схемою: один день - чисті білки, другий - білки з овочами.

Читайте також: Шоколадна дієта

• ДОЗВОЛЕНІ ПРОДУКТИ: Додай до колишнього раціону сир або варені овочі, які можна їсти в необмеженій кількості в будь-який час як окремо, так і разом. Помідори, огірки, редиска, листовий салат, капуста, баклажани, перець та багато іншого - все в твоєму розпорядженні.

Замість 1,5 ложок висівок з'їдай 2. Якщо не станеш відхилятися від правил, будеш скидати по 1 кг в тиждень.

Дієта Дюка: Етап 3 - ЗАКРІПЛЕННЯ

Є перехідним між дієтою і звичним харчуванням.

Щоб зберегти досягнутий результат, потрібен третій етап - «Закріплення». Його тривалість залежить від кількості втрачених кілограмів. На закріплення 1 втраченого кілограма знадобиться 10 днів. Якщо ти скинула 10 кг, то на закріплення досягнутого результату тобі знадобиться 100 днів.

• ДОЗВОЛЕНІ ПРОДУКТИ: Список продуктів на цьому етапі розширюється. Можна їсти фрукти і ягоди (крім бананів, винограду, вишні), сир, цільнозерновий хліб, картопля і т.д.

Раз на тиждень (наприклад, в четвер) у тебе має бути тільки білковий день. Не забувай про 2 ложки висівок. Щодня 25 хвилин присвячуй ходьбі.

Два рази на тиждень ти можеш дозволити собі святкову вечерю - яку їжу, яку тобі захочеться.

Дієта Дюка: Етап 4 - СТАБІЛІЗАЦІЯ

Повернення до звичного харчування.

На четвертому етапі період обмежень закінчений.

ДОЗВОЛЕНІ ПРОДУКТИ: Просто слідуй простим правилам, і ти забудеш про зайві кілограми. Прийми за основу наступне: харчування як в третьому етапі, білковий четвер, 20 хвилин ходьби в день, 3 ст. л. вівсяних висівок в будь-якому вигляді і 1,5 л рідини в день. І ще одне: відмовся від ліфта і користуйся тільки сходами.

Коментарі експертів до дієти Дюка

Євген Нуль, лікар-гомеопат клініки Kraftway:

• Дієта Дюка - це злегка модернізована дієта Аткінса. У ній обмежується вживання легкозасвоюваних вуглеводів. У Аткінса споживання жирів / протеїну дозволяється більш активно, але принцип один і той же. Ця дієта підходить не всім (наприклад, людям із захворюванням нирок вона не підійде). Велика кількість білків без вуглеводів дає побічні явища (наприклад, поганий запах з рота). Тому 1,5 л рідини - це мало. Краще не менше 2 л, щоб виводити токсини. Не варто очікувати, що після завершення дієти можна буде їсти все підряд. Щоб закріпити результат, потрібно глобально поміняти свій спосіб харчування.

Катерина Бєлова, головний лікар Центру персональної дієтології «Палітра харчування», дієтолог, терапевт, функціональний діагност:

• Ця дієта стає все більш популярною в Європі.

Читайте також: Англійська дієта

Дієту Дюка можна віднести до категорії монодієти, яка за своєю суттю мало чим відрізняється від «Кремлівської дієти». Її особливості - необмежене споживання білкових продуктів і серйозний недолік вуглеводів, клітковини, вітамінів, мінералів. Це призводить до погіршення самопочуття і втрати ваги за рахунок води і м'язів, незважаючи на надлишок білка. А всім відомо, що швидка втрата ваги за рахунок води і м'язів закінчується його швидким збільшенням знову, погіршенням обміну речовин і порушенням здоров'я.

Дієти

при копіюванні - матеріалів активне посилання на сайт обов'язкове!