Колаж: вирізаний світ

1

Що потрібно:
Колаж - ефект несподіванки На твою думку колаж - це безладно наклеєні на аркуш картону малюнки, вирізані з журналу? І так, і ні. Картинки, картон, ножиці і клей - з цього можна зробити дотепний колаж. Але головне в ньому - ідея, яку ти хочеш висловити. У цьому виді образотворчого мистецтва завжди присутній ефект несподіванки. Сюрпризи криються в поєднанні матеріалів різноманітної фактури. Газетні вирізки, шматки шпалер, фотографії, обгортки, тканина, гофрований папір, засушені квіти, хутро - фантазувати можна, як завгодно. Але пік натхнення припадає на гру зі змістами. Адже колаж - це бунт проти звичних речей, коли дійсність не проходить випробування на міцність і легко перекроюється за допомогою звичайних ножиць.

 

Колаж: класика жанру

Один з перших і найвідоміших майстрів колажу - Пабло Пікассо. Його «Натюрморт з плетеним стільцем» і «Пляшка аперитиву» надихнули багатьох інших художників займатися, по суті, дитячою грою: вирізати і наклеювати, на перший погляд, непоєднувані речі. Колаж Анрі Матісса «Равлик» взагалі схожий на творчість п'ятирічної дитини: звичайні вирізки паперу, залитої кольоровою фарбою. Найцікавіше у колажі те, що в процесі не завжди зрозуміло, якою буде повна картина. Психологи стверджують, що колаж - відмінний спосіб терапії. Особливо, якщо це колаж-бажання. Головне в ньому те, що ти будуєш свій власний світ.

Колаж-бажання

Якщо ти вирішила зробити незвичайний колаж, але не знаєш, яку саме ідею висловити, відобрази ... свої власні бажання! Знайди в журналах картинки з речами, які тобі подобаються або які так чи інакше можуть висловити те, що тобі подобається. Одяг, машина, модні окуляри, будинок біля моря, пікнік і відпочинок у затишному гамаку, багато грошей, країни, в які ти хочеш поїхати. Згадай про свої мрії, бажання, про те, чого тобі не вистачає для щастя ...

 У колаж можна включити не тільки картинки, але і слова. Пограй, спробуй переставити всі зображення так, щоб склалася справжня композиція. Краю картинок підріж або порви так, щоб вони поєднувалися один з одним. Май на увазі, кожна деталь повинна нести свій сенс, нічого зайвого! Тепер відклади свій твір і повернися до нього через кілька годин: може, треба щось пересунути? Якщо впевнена, що всі предмети твоїх мрій повинні розташовуватися тільки так і ніяк інакше, сміливо приклеюй їх на картонний лист. Колаж-бажання готовий! Тепер можна помістити його в рамку і повісити, наприклад, поряд з робочим місцем, щоб завжди був привід подумати про приємне.

Колажі в інтер'єрі

В інтер'єрі вишукано і романтично виглядає колаж, виконаний у вінтажному стилі: приглушені тони, відскановані старовинні листівки, намистини, гудзики, мережива з фотографіями в сепії. Зараз в моді ретро-колажі, коли згадується час 50-60-х років минулого століття. Згадай будь-яку ікону стилю того часу і уяви її ... в незвичайному вигляді. Чого варта  хоча б ідея замінити обличчя Мерилін Монро на знаменитому кадрі ,з розвиваючим платтям на обличчя тієї ж Мерилін, але з робіт Енді Уорхола. Великий абстрактний колаж з яскравих журнальних вирізок виглядає досить екстравагантно. Але він буквально створений для монохромного інтер'єру. А якщо додати ще кілька яскравих плям: диванні подушки або кольорове покривало на крісло, буде ідеально.

Матеріали для колажу

Часом складно навіть здогадатися, що ці старі джинси, які ти зібралася викинути, можуть стати частиною цього арт-об'єкту ...

Матеріали, які вдало поєднуються разом при створенні колажу: - використані квитки, чеки, газети, старі листи, ноти, карти, сургуч; - мережива, намистини, сухі квіти і листя, старовинні фото; - бісер, гудзики, стрази; - монети, цвяхи, дрібні деталі різних механізмів, мотузки; - серветки, кольоровий папір, гофрований папір, картон. До речі, колаж можна робити не тільки на плоскому картонному аркуші. Додати фарб можна майже скрізь, було б бажання! Збираєшся дарувати подарунок? Зроби колаж на подарунковій коробці. Важливо просто розуміти, що звичайна скляна пляшка, непотрібна плетена корзинка і просто шматок стіни можуть стати справжніми арт-об'єктами.