"Золота лихоманка" або куди вирушити за прикрасами

1

Східне прислів'я говорить: "Серце жінки наполовину складається із золота". Хто посперечається - у всі часи і в будь-якій частині світу коштовності були еквівалентом освідчення в коханні. Vue.com.ua  склав путівник по золотим ринкам Ізраїлю, Туреччини, Арабських Еміратів та Тайланда, де можна переконатися, що благородний метал, як і любов, завжди в ціні і ніколи не вийдуть з моди.

Золотий ринок в Дубаї

Торгуватися: обов'язково, до останньої краплі терпіння продавця

Дубай - це відкритий порт з низьким митом, тому ціни на місцевих ринках вельми привабливі. Тим заманливіше виглядає поїздка на найбільший у світі базар коштовностей, який знаходиться в центрі Дейри, в старому кварталі Аль-Дагайя. У давнину на цьому самому місці була зупинка караванного шляху, де збиралися арабські племена для обміну надлишками товару. Ринок став популярним у 40-х роках минулого століття, коли іранські та індійські торговці відкрили тут свої крамниці. Це одне з найбільш захоплюючих місць у місті, що являє собою чудовий, розкішний і дуже непростий Схід. На території ринку перебуває понад 300 ювелірних магазинів, де можна придбати золоті злитки, монети, посуд. Але основною метою приїзду сюди мають бути прикраси - тонкі, витончені, з химерними візерунками і гронами дорогоцінних каменів.

Чим більше вам подобається той чи інший виріб, тим азартнішою і запеклішою повинна бути сутичка з продавцем за ціну що влаштовує вас обох. Пам'ятайте, що торг - це основне правило гри на цьому полі.

Алмазна біржа в Тель-Авіві

Торгуватися: бажано

Ізраїль - країна парадоксів: не маючи родовищ дорогоцінних каменів є лідером по обробці і поліровці діамантів. Здобуті в африканських шахтах алмази звозяться на Синайський півострів, де знаходять нове життя в кольє і сережках.

Найбільша алмазна біржа у світі являє собою комплекс з 4 високих будівель в Рамат-Гані, передмісті Тель-Авіва. Через неї укладається більше 60% угод з продажу дорогоцінних каменів. Тут у вас є унікальна можливість придбати діамант будь-якої форми, розміру й чистоти з 100% гарантією справжності. Ви зможете придбати неоправлені алмази і самостійно створити унікальну прикрасу. А якщо часу в обріз - прогуляйтеся по торговому залу, де виставлено більше 5000 виробів з рідкісних колекцій майстерних ізраїльських ювелірів, а також таких всесвітньо відомих фірм як Lumiere, Chaumet і Raymond Well.

Ювелірна виставка в Бангкоку

Торгуватися: тільки на ринках і в невеликих магазинах

Тайланд - це провідний постачальник сапфірів на світовий ринок і визнаний лідер в обробці кольорових каменів. Рубіни, смарагди, аметисти ограняют запатентованим способом, від чого вони сяють абсолютно по-особливому. Кожен лютий в Бангкоку проходить виставка, де можна побачити останні колекції від провідних ювелірних будинків, придбати прикраси, камені та аксесуари. Розташований на 3 поверсі торгового центру Charn Issara Tower магазинчик Yves Bernardeau славиться багатим вибором виробів з каменями і прикрасами з тайського золота, яке вважається одним з найчистіших у світі. І, що дивно, самим доступним за ціною.

Золотий ринок в Стамбулі

Торгуватися: обов'язково і з азартом, вдвічі знижуючи початкову ціну

«- Ти чув про золоте правило?

- У кого золото той правила і встановлює ... »

Цей іскрометний діалог із мультфільму "Аладдін" яскраво характеризує атмосферу на стамбульському Золотому ринку. Він є частиною Великого базару, найстарішого торгового павільйону, існуючого з 1546 року. Підробок тут не буває, тому що на Сході репутація дорожча золота, а ось ціни ціни завищені ... так ж історія, що і в Дубаї: торгуватися, торгуватися і торгуватися, йти, повертатися і торгуватися ще. Використовуйте надійні прийоми "Велика сім'я", "Важкі часи" і "Таке ж саме колечко мені продавали дешевше в крамниці на іншому кінці ринку". Для місцевих торговців, які звикли до затиснутих європейців, зустріти вміючого поборотися за ціну покупця - подарунок долі. Чим дружелюбніше і азартніше ви вступите в гру, тим більше вам поступляться.