Після відпустки на роботу: як побороти лінь-матінку?

1

Після відпустки на роботу

Є щасливчики, які за час відпустки встигають скучити по роботі і повертаються в рідний офіс з масою планів, нових сил і свіжих ідей. На жаль, таких людей у світі меншість. Зазвичай повернення після відпустки на роботу для людини настільки ж сумно і травматично, як закінчення літніх канікул і початок навчального року в школі. Звідки ж береться настільки негативне ставлення? І що робити, якщо робота не до душі?

Письменник, психолог, президент центру позитивної психології Олександр Свіяш коментує це так: «Я думаю, що з радістю після відпустки повертається на роботу той, для кого вона дає радість і самореалізацію. Але таких людей мало, в основному люди працюють тільки за гроші або взагалі потрапляють на свою роботу самими дивними шляхами. Тому роботу потрібно вибирати по душі ».

Як перетворити роботу в задоволення, якщо ще живі спогади про відпустку?

Чому після відпустки не хочеться на роботу?

 

Ну а якщо ви належите до числа тих щасливчиків, які люблять свою роботу, але при цьому вам все одно не хочеться в офіс після відпустки? Тоді є кілька варіантів відповіді на це питання.

Ви неправильно відпочивали

Ми вже писали про те, як правильно відпочити. А чи вдалося це вам? Адже відпочинок - зміна видів діяльності. Якщо ви по роботі добами сидите за комп'ютером і у відпустці продовжували робити теж саме (нехай навіть переглядаючи улюблені фільми або спілкуючись в соцмережах), то ніякого різноманіття, перемикання, зміни обстановки у вас не вийшло.

Вихід: з початком робочого року оновити щось у своєму житті. Зачіску або гардероб. Взяти абонемент у фітнес-клуб або басейн. Свіжі враження допоможуть після відпустки із задоволенням заробляти гроші на роботі.

Ви працювали під час відпустки

Наприклад, під час відпустки ви продовжували відповідати на робочі мейли. Або підробляли десь ще. А може, навпаки, тусувалися так завзято (клуби, алкоголь, безсонний режим), що тепер організму потрібно екстрене відновлення після такої «відпустки».

Вихід: щоб увійти в робочий режим, вам потрібен хоча б один повноцінний вікенд для релаксації. У цей вікенд потрібно буде гармонізувати тіло і розум. Для відновлення ідеально підійдуть масаж, йога, здорова дієта, виїзд на природу, прогулянки на свіжому повітрі.

Причини ліні і способи позбавлення

«Синдром професійного вигорання»

«Синдром професійного вигорання» - ще одна причина, по якій людині доведеться визнати, що йому його робота не до душі. Наприклад, коли перукаря-стиліста всі друзі і родичі прохають підстригти і пофарбувати їх безкоштовно і після роботи. А програмістів постійно осаджують проханнями внести зміни до «сайту». Психологам і соціальним працівникам часто буває важко, коли знайомі на відпочинку виливають їм душу і просять поради. І так далі ...

Вихід: встановити і позначити свої межі. Звичайно, ми всі з дитинства привчені допомагати близьким. Але насправді немає нічого страшного в тому, щоб сказати: «Вибач, я зараз дуже втомилася від своєї роботи і мені необхідно відпочити. Давай я порекомендую тобі свого талановитого колегу ».

Скупчилася емоційна втома

Часто, відпочивши фізично, не вдається відпочити емоційно. Психологи стверджують, що емоційна втома зазвичай виникає, коли людина надто зациклена на тому, чого у нього немає. Наприклад, хорошої зарплати, влади, творчої свободи, розуміючого начальника або красивого офісу. Коли постійно думаєш про дефіцит чогось в твоєму житті, не тільки програмуєш себе на цей дефіцит, але й вимотують емоційно. Не дивно, що, повернувшись після відпустки на роботу, ви відчуваєте втому.

Вихід: сконцентруватися на тому, що у вас є! Позитивні зміни починаються з твоєї подяки. Знайдіть причини порадіти собі і своїй роботі. Це допоможе зробити робочий день приємніше. Постійно ловите себе на думках про дефіцит і тут же міняйте їх на думки про достаток. Дякуйте собі за кожну дрібницю, яку собі зробили. Так ви не тільки відчуєте себе краще, але і створите собі прекрасне майбутнє!